نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه موقت عقدا: مردم نباید کارهای غیرعاقلانه در عزاداری ها که اسلام را خدشه دار کند بکنند

امام جمعه موقت عقدا: مردم نباید کارهای غیرعاقلانه در عزاداری ها که اسلام را خدشه دار کند بکنند


امام جمعه موقت عقدا: مردم نباید کارهای غیرعاقلانه در عزاداری ها که اسلام را خدشه دار کند بکنند

به گزارش  عقدانیوز، حجة الاسلام غفاری امام جمعه موقت عقدا در خطبه های این هفته نماز جمعه با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم به آغاز دهه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: هرچند امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین است ولی جزو فروعی است که اصول را حفظ کرده ودر راستای ظلم ستیزی است و قیام امام حسین (ع) نیز برای انجام این مهم بود.
وی با اشاره به آثار مهم این فریضه در جامعه تاکید کرد: اگر همۀ ملت های مسلمان منطقه مانند ایران؛ آمریکا را زورگو و ستمگر می دانستند، امروزه شاهد این فجایع و کشتار در منطقه نبودیم واگر حمایت های بیدریغ دولت های ترکیه و عربستان و قطر نبود، امروز داعش نمی توانست در منطقه گسترش پیدا کند.
خطیب جمعۀ موقت عقدا با اشاره به تجربه نفوذ فرهنگی غرب در مسلمانان اسپانیا تصریح کرد: اگر میخواهیم جمهوری اسلامی پایدار بماند باید خود را مسئول بدانیم و از بد رفتاری ها و ظلم و ستم جلو گیری کنیم.
وی افزود: سخنان مقام معظم رهبری که بر خطرات نفوذ دشمن تاکید کرده و نسبت به استحاله انقلاب هشدار می دهند نیز مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است.
حجة الاسلام غفاری در ادامه ضمن اشاره به سالروز ارتحال آیت الله مهدوی کنی گفت: ایشان از عناصر قابل اتکای نظام بود و عمر خود را صرف اسلام و انقلاب کرد.
وی همچنین به شهادت سردار همدانی اشاره کرد و افزود: سردار همدانی نیروهای مقاومت را در سوریه برای حفاظت از مرقد زینب (س) فرماندهی می کردند وبه دنبال شهادت بودند که بالاخره شهادت نصیبشان شد.
غفاری در ادامه با اشاره به تصویب برجام در مجلس تصریح کرد: اگرمجلس ما این مسئله را تصویب نمی کرد دشمنان ما تبلیغات می کردند که ایرانی ها به عهد خود وفا نکرده اند. و مجلس با تصویب این طرح حسن نیت خود را به غرب ثابت کرد.
وی با بیان این نکته که انتفاضه سوم در فلسطین شکل گرفته است تصریح کرد: خوشبختانه مردم منطقه با مقاومت جانانه خود کاری کرده اند که عربستان در یمن به استیصال رسیده و ناتانیاهو هم گفته است که حاضرم بدون پیش شرط با مردم فلصطین به گفتگو بنشینم.
وی همچنین  با اشاره به ایام سوگواری محرم گفت: مردم برای امام حسین (ع) خرج می‌کنند و از سر و جان مایه می‌گذارند اما بعضی از کارها در شأن این ایام نبوده و عزاداران نباید کارهای غیر عاقلانه ای که وجهه اسلام را خدشه دار می کند را انجام دهند.
ایشان با تقبیح اعمالی همچون قمه زنی افزود:روضه، مرثیه و عزاداری خوب است اما حمل عَلَم‌های بزرگ و بازگذاشتن بلندگوها تا پاسی از شب با عزاداری امام حسین (ع) همخوانی نداشته و عزاداری ها باید به نحوی باشد که مورد توجه امام حسین(ع) قرار گیرد.