نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شهردار عقدا گفت: این شهر به عنوان پایلوت توقف گردشگر در نظر گرفته شد

شهردار عقدا گفت: این شهر به عنوان پایلوت توقف گردشگر در نظر گرفته شد


شهردار عقدا گفت: این شهر به عنوان پایلوت توقف گردشگر در نظر گرفته شد .

حسین سعیدی با بیان این مطلب افزود: شهر عقدا در سال 94 و 95 به عنوان شهر پایلوت در گردشگری برای مسافران آماده می شود و بدین منظور با مشاور طرح جهت مطالعات و انجام امور اجرایی عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: برای بالا بردن میزان توقف گردشگر برنامه هایی در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال تفاهم نامه ای با اداره میراث فرهنگی بسته ایم تا بناها و آثارباستانی این شهر بهسازی و نوسازی گردد.

شهردارعقدا اضافه کرد: شهرداری عقدا 7 خانه تاریخی را اجاره نموده و در نظر دارد تعمیرات لازم را انجام دهد تا پذیرای مسافران جهت اسکان آنها باشد .

سعیدی با بیان اینکه در راستای شعار خوش آمدگویی به استان یزد بهسازی معابر بافت های فرسوده را در دستور کار خود قرار داده ایم افزود: طرح ساماندهی ورودی شهر عقدا نیز آماده و در دو هفته آینده آسفالت خواهد شد .

سعیدی گفت: در ستاد شهر سالم نیز برنامه ریزی و رایزنی ها صورت گرفته و در سرفصل آن 8 میلیارد ریال اعتبارات عمرانی بدین منظور در نظر گرفته شده است .

وی با بیان اینکه شهر عقدا ظرفیت و قابلیت گردشگری را دارد تصریح کرد: با فراهم کردن امکانات گردشگری و رفاهی می توان در رونق گردشگری موثر بود .

شهر عقدا بعنوان یکی از شهر های قدیمی استان یزد و کشور دارای آثار باستانی متعددی است.