نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

عقدا زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت

عقدا زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت

یزد - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهرستان اردکان اعلام کرد: شهر عقدا از توابع این شهرستان با مشارکت بین بخشی و مردم زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت.

 

محمدرضا اعلایی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برای موفقیت در اجرای این طرح باید بانک اطلاعاتی از جمعیت و مشکلات پیش روی مردم شهر عقدا تهیه و بر اساس نیازمندی ها، برای حل مشکلات تصمیم گیری شود. 

وی اضافه کرد: در شهر عقدا مردم پرسشنامه ها را دریافت کرده اند و 20درصد از انها تکمیل و جمع آوری شده و نیازها در حال بررسی است . 

رییس مرکز بهداشت اردکان با بیان اینکه گسترش فرهنگ همکاری بین بخشی در راستای اجرای طرح برای ارائه خدمات مناسب در زمینه های مختلف ارزشمند است، افزود: در واقع بدون همکاری بین بخشی این پروژه به هیچ وجه شکل نمی گیرد. 

وی با اشاره به تاریخچه این طرح در شهر اردکان اظهار کرد: این طرح از سال 78به مدت 10 سال در این شهر اجرا و نیازهای مردم و محلات هفت گانه بررسی و اولویت ها مشخص شده است. 

رییس مرکز بهداشت اردکان اضافه کرد: برای برطرف کردن نیازهای مردم کارگاه ها تشکیل و خواسته های مردم از جمله داشتن فضاهای تفریحی ، آسفالت معابرو کوچه ها ، پاک سازی محلات از افراد معتاد و بیگانه ، ایجاد فضاهای ورزشی مطرح گردید.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا با تشکیل کمیته ها و با مشارکت مردم و ادارات برای رفع مشکلات تصمیماتی صورت گرفت. 

اعلایی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح کشف نیازهای اساسی در همه عرصه های اقتصادی ، اجتماعی، بهداشتی است، یاد آور شد: نیازها استخراج و در کمیته ها تصمیم گیری و سپس برای اجرایی شدن آن اعتباراتی در نظر گرفته شد.