نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

عقدا زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت

عقدا زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت


عقدا زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت

یزد - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهرستان اردکان اعلام کرد: شهر عقدا از توابع این شهرستان با مشارکت بین بخشی و مردم زیرپوشش طرح شهر سالم قرار گرفت.

 

محمدرضا اعلایی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برای موفقیت در اجرای این طرح باید بانک اطلاعاتی از جمعیت و مشکلات پیش روی مردم شهر عقدا تهیه و بر اساس نیازمندی ها، برای حل مشکلات تصمیم گیری شود. 

وی اضافه کرد: در شهر عقدا مردم پرسشنامه ها را دریافت کرده اند و 20درصد از انها تکمیل و جمع آوری شده و نیازها در حال بررسی است . 

رییس مرکز بهداشت اردکان با بیان اینکه گسترش فرهنگ همکاری بین بخشی در راستای اجرای طرح برای ارائه خدمات مناسب در زمینه های مختلف ارزشمند است، افزود: در واقع بدون همکاری بین بخشی این پروژه به هیچ وجه شکل نمی گیرد. 

وی با اشاره به تاریخچه این طرح در شهر اردکان اظهار کرد: این طرح از سال 78به مدت 10 سال در این شهر اجرا و نیازهای مردم و محلات هفت گانه بررسی و اولویت ها مشخص شده است. 

رییس مرکز بهداشت اردکان اضافه کرد: برای برطرف کردن نیازهای مردم کارگاه ها تشکیل و خواسته های مردم از جمله داشتن فضاهای تفریحی ، آسفالت معابرو کوچه ها ، پاک سازی محلات از افراد معتاد و بیگانه ، ایجاد فضاهای ورزشی مطرح گردید.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا با تشکیل کمیته ها و با مشارکت مردم و ادارات برای رفع مشکلات تصمیماتی صورت گرفت. 

اعلایی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح کشف نیازهای اساسی در همه عرصه های اقتصادی ، اجتماعی، بهداشتی است، یاد آور شد: نیازها استخراج و در کمیته ها تصمیم گیری و سپس برای اجرایی شدن آن اعتباراتی در نظر گرفته شد.