سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین

اخبار

اطلاعیه و آگهی بکارگیری نیرو بصورت شرکتی موقت

تعرفه درآمد عوارض و بهای خدمات سال 1401

گزارش درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰

گزارش درآمد و هزینه شهرداری عقدا در سال ۹۹

مرمت و لکه گیری آسفالت معابر شهر عقدا صورت پذیرفت

خدمات شهرداری

 • مزایده مناقصه
 • معرفی مسئولین
 • اطلاع رسانی و رویداد ها

  درباره عقدا

  در راه نائين به يزد به فاصله ۷۴كيلومتر از نائين نخستين شهر بزرگ عقدا است كه نامش در كتب تاريخ يزد برده شده و همواره سرحد و حدفاصل ميان نائين و يزد شمرده شده است. عقدا از مضافات و توابع يزد است و احداث آن را به عقدار نامي از سرهنگان يزد گرد منسوب دانسته اند.
  صاحب جامع مفيدي نوشته است: (و او را سه سرهنگ بود ... و عقدار در بيست فرسخي يزد قناتي جاري كرده ، قلعه وديعي ساخت و آن را به عقدار مرسوم نمود. و خود مطلبي است كه از تاريخ يزد جعفري و تاريخ جديد اخذ شده است. نكته تازه اي كه در تاريخ جديد يزد ديده مي شود اين است كه مي نويسد و عقدار عقدا بساخت كه به ده گبر آن مشهور است. اطراف عقدار بيست ده قرار دارد كه عده اي در پهنه بياباني وعده اي در دامنه كوه هاي نزديك به آن است .جمعيت عقدا را شش هزار نفر شمرده اند .در عقدا آثار تاريخي بسياري وجود دارد.
  در كتاب جامع مفيدي جلد ۳ صفحه ۵۵۹ آمده است كه امير شمس الدين محمد متوفي سال ۷۳۳ رباطي در عقدا ساخته و موقوفاتي بر آن مقرر نموده و نيز در همان كتاب صفحه ۴۸۹ آمده است ميرزا محمد امين ولد خواجه علي ، كاروانسرايي در قصبه ي ميبد و ديگري در قريه عقدا به استحكام تمام ساخت وسنه ۱۰۶۷ به پايان رسانيد اما در حال حاضر رباط و كاروانسرايي به اين نامد در عقدا وجود ندارد و معروفترين كاروانسراي عقدا همين رباط حاج ابوالقاسم رشتي مي باشد.

  ​​​​​​​

   دستاوردها و افتخارات

  چندرسانه ای