جلسه آموزشي، توجيهي اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي اردكان،عقدا و احمدآباد

جلسه آموزشي، توجيهي اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي اردكان،عقدا و احمدآباد

جلسه آموزشي، توجيهي اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي اردكان،عقدا و احمدآباد

جلسه آموزشي، توجيهي اعضاي شوراهاي اسلامي شهرهاي اردكان،عقدا و احمدآباد

 

به گزارش شهرداری عقدا،جلسه توجیهی - آموزشی شوراهای اسلامی شهرهای اردکان با حضور «سیدرضا خادمی» مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری و کارشناسان این حوزه، فرماندار اردکان شهرداران و اعضای شوری اسلامی شهرهای اردکان، احمدآباد و عقدا در سالن جلسات شهید حنیف فرمانداری برگزار شد.

 

«حسین اسماعیلی» برگزاری جلسات آموزشی مسائل، قوانین و مقررات حقوقی و آیین‌نامه‌های شوراها را حائز اهمیت خواند و افزود: با توجه به این‌که در وضع قوانین و تصمیمات مختلف اتخاذ شده در شوراها، اعضای آن شورا پاسخ‌گو هستند، باید احساس مسئولیت بیشتری از سوی اعضای آن به‌وجود آید.

 

فرماندار اردکان با اشاره به این‌که «جهل به قانون رافع مسئولیت نیست» افزود: مسئولان و به‌ویژه شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر که در امر مصوبات و تصمیات مهم با مردم ارتباط مستقیمی دارند؛ به این مسئله واقف باشند که باید با فراگیری مسائل آموزشی در حوزه قوانین مربوطه از زیان احتمالی جلو گیری کنند.

 

وی در پایان از اعضای شوراها و شهرداران خواست تا در تصمیم‌گیری‌ها قاطع بوده و بر مبنای قانون حرکت و بر آن تأکید داشته باشند.

 

«سیدرضا خادمی» مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری نیز با اشاره به برگزاری این جلسه در اردکان به‌عنوان چهارمین شهرستان استان، هدف از تشکیل این جلسات آموزشی را توجه به قریب‌الوقوع بودن زمان تهیه تعرفه عوارض و بودجه سال آتی عنوان کرد و افزود: با توجه به نامشخص‌بودن زمان تهیه تعرفه عوارض و بودجه سال آتی و همچنین وجود برخی ابهامات و ایرادات  در این زمینه و در برخی مصوبات شوراها این جلسات ضروری است.

 

وی به دقت‌نظر و عملکرد شوراهای استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه به‌جز یک مورد تاکنون مشکل دیگری در شورای شهرستان‌های یزد نداشته‌ایم که نیاز به بررسی در هیئت حل اختلاف استان باشد و این مورد، یک رکورد و سابقه خوب در کشور است.

 

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری افزود: از آن جا که مصوبات شوراها گاهی امور تخصصی هستند؛ لازم است فرمانداری‌ها از نظرات کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف شهرستان برای بررسی این مصوبات استفاده کنند.

 

وی ضمن اعلام این موضوع که کمیته‌های انطباق مصوبات شوراها، وظیفه سنگینی در بررسی مصوبات دارند خاطرنشان کرد: مصوبات شوراها دارای حساسیت‌های زیادی هستند که اعضای این کمیته باید زیر نظر فرمانداران با دقت آن ها را بررسی کنند.

 

«خادمی» از کمیته انطباق شهرستان اردکان به‌عنوان یکی از بهترین کارگروه‌های انطباق استان یاد کرد و افزود: خوشبختانه با نظارت فرماندار اردکان و عملکرد مثبت اعضای این کمیته در شهرستان اردکان شاهد مصوبات دقیقی از سوی شوراهای شهرستان اردکان هستیم.

 

گفتنی است در این جلسه شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان اردکان با مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری در خصوص قوانین شهرداری‌ها و شوراها به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.