طرح های عمرانی در شهر عقدا افتتاح و کلنگ زنی شد

طرح های عمرانی در شهر عقدا افتتاح و کلنگ زنی شد

به مناسبت دهه فجر و با همت شهرداری ، اعضای شورای اسلامی شهر عقدا و با حضور مسوولان استانی و شهرستانی، طرح هایی از جمله روشنایی معابر ، احداث پارک خواجه نصیر ، اسفالت معابر ، مرمت بافت فرسوده ، احداث میدان آیت الله فاضل افتتاح شد .

امام جمعه عقدا در این مراسم ضمن قدردانی و تشکر از تمام مسوولان اظهار داشت: این انقلاب به ظهور حضرت مهدی (عج) متصل می شود.

حجت الاسلام و المسلمین" حسینی زاده " با بیان اینکه درست است که مردم برای خدا قیام کرده اند ولی رفاه و خدمت حق انهاست افزود: اسلام هم دین دنیا و هم اخرت است.

وی تصریح کرد: ما باید آرمان های انقلاب اسلامی ، اقتدار نظام که در اطلاعت از ولایت فقیه است را حفظ کنیم و در راستای اهداف امام و شهدا گام برداریم .

حسینی زاده با اشاره به اینکه مسوولان شهر ما تلاش خود را می کنند ادامه داد: کسانی که اهل فعالیت و کار هستند را باید تشویق کرد.

در این مراسم نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی  با بیان اینکه باید با ایجاد فضاها و امکانات برای مردم رضایت همگانی را جلب کنیم گفت: باید تمام توان خود را برداریم تا گام های موثری در جهت رشد و ترقی کشورمان برداریم .

" محمدرضا تابش" با تشکر از همت همه مسوولان، دوران انقلاب اسلامی را فرصت بی بدیل عرصه خدمت به مردم دانست و با شکرگزاری به درگاه الهی که توفیق خدمتگزاری به مردم را به وی عطا نموده بر توجه به حل مشکلات مردم و خدمت صادقانه و بی منت به عنوان شکرانه این مسئولیت ها یاد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه از شهر عقدا بازدیدی داشته ایم و با مردم خوب این شهر آشنا شده ایم افزود: از نزدیک شاهد مسایل و مشکلات انها قرار گرفتیم .

تابش گفت: از جمله پروژه هایی که در شهر عقدا به بهره برداری رسید می توان احیاء بافت فرسوده ، روشنایی معابر ، اسفالت معابر نام برد که مجموعا 630 میلیون توامن برای تکمیل این پروژه ها صرف شده است .

وی همچنین افتتاح سالن ورزشی در هفتادر با هزینه ای بالغ بر 300 میلیون تومان را نشان از تلاش مسوولان این خطه دانست .

تابش ادامه داد: تامین منابع پروژه ها از جمله میدان ورودی عقدا و مصلای شهر در خصوص اعتباراتش صحبت شد و امیدواریم با همت شهردارو اعضای شورای شهر و امام جمعه به زودی به بهره برداری برسد .

وی گفت: مجموع اعتباراتی که برای شهرداری عقدا از محل عوارض طی سال های اخیر اختصاص یافته 4دهم میلیارد تومان در سال 92 و 93 و تا کنون 2/2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به شهرداری عقدا از محل عوارض آلایندگی و ارزش افزوده مجموع اعتباراتی که از محل آلایندگی و مالیات ارزش افزوده آمده در شهرستان اردکان از سال های قبل از 90 تا به حال حدود 28 میلیارد تومان بوده که باز بیشترین مبلغ نسبت به سه بخش خرانق ، خرانق ، رباطات و بخش مرکزی به بخش عقدا تعلق گرفته 11 میلیارد توامن بوده که در دهیاری ها صرف امور عمرانی و تحقق خواسته هاو مطالبات نیازهای مردم روستا قرار گرفت .

این مسوول اظهار داشت: راجع به درمانگاه شبانه روزی هم من پیگیری می کنم ولی مستلزم این است که خود مسوولان شهرستان به تهران بیایند و ملاقاتی با معاون وزیر داشته و حتی الامکان خواسته مردم محقق شود .

 

 معاون امور عمرانی استاندار یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه اعتبارات در سطح کشور وضعیتی خوبی نداشته است افزود: ولی استان یزد بخصوص شهرستان اردکان بهترین اعتبارات را با پیگیری های نماینده پرتلاشش به خود اختصاص داد.

" سید محمدرضا سید حسینی" ادامه داد: محمدرضا تابش باظرافت خاص و خیلی به موقع به وزارت خانه ها وارد می شود و اعتبار لازم را می گیرد که باید از ایشان تشکر نمود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد  نیز گفت: اجرای طرح های عمرانی، زیربنایی، اشتغالزایی و مسائل فرهنگی نیز با همکاری مسوولان، مردم و پیگیری اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران صورت می گیرد.

" هادی مقیمی" ادامه داد: حضور و همکاری مردم با دولت و مسوولان در مناطق مختلف در تسریع امور و انجام بهتر کارهای خیلی موثر است.

وی در ادامه انتخاب شایسته نماینده مردم اردکان در مجلس را توسط مردم را نشان از فهم آنها دانست و افزود: تابش با مدیریت ثابتش موجب توسعه شهرستان شده  و خیلی فرصت های خوبی را برای استان یزد فراهم نموده است.

مقیمی خبر از اخذ مجوز دهیاری ها برای روستاهایی که دارای شورا هستند ولی دهیاری ندارند،  دادو تصریح کرد: این موضوع پیگیری شده است و امیدواریم تا پایان بهمن ماه صورت بگیرد.

 

فرماندار اردکان نیز بیان داشت: دولت تدبیر و امید هم در یک سال گذشته، با اختصاص اعتبارات ملی فراوان، نقش مهمی را در راستای سرعت بخشی به روند اجرایی و تکمیل پروژه های عمرانی نقاط مختلف کشور به ویژه اردکان ایفا کرده است.


" حسین اسماعیلی " افزود: در تمام عرصه ها مسوولان استانی و شهرستانی یاری گر و کمک دهنده بوده اند و با سعی و تلاش آنها در خدمت به مردم است